مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت روشی است که در آن مواد دارویی و ترکیبی مغذی مانند آنزیم ها، آنتی اکسیدان ها، هورمون ها و ویتامین ها و برخی مواد گیاهی را به لایه های داخلی پوست تزریق میکنند و از این طریق موجب افزایش شفافیت و جوانسازی پوست صورت میشود. پزشک مواد درمانی مورد نیاز را به کمک سوزن های ریزی به پوست تزریق می کنند.

در این حالت دارو مستقیما روی محلی که مورد نظر است تاثیر می گذارد و اثر بیش تری دارد. این کار با تزریق، مزونیدلینگ و دستگاه مزوگان انجام می شود.

اگر بر اثر افزایش سن یا عوامل محیطی دچار لک در صورت خود شده اید و به دنبال راه درمان لک صورت هستید می توانید به کمک مزو صورت به درمان آن بپردازید. روش های بسیار گوناگونی برای درمان آسیب های پوستی، لک و جوش وجود دارد.

امروزه ترس از عوارض عمل های زیبایی باعث شده تا بسیاری از افراد به استفاده از مواد طبیعی و گیاهی برای نشاط، شادابی و جوان سازی پوست روی بیاورند.

مزو صورت یکی از روش های کم تهاجمی می باشد که شما باید در این روش پوست را بخوبی تغذیه کنید تا عاری از هرگونه چین و چروک و لک باشد. در مزوتراپی پوست با کمک انتی اکسیدان ها و با استفاده از تزریق آنزیم ها شما می توانید چربی ها، افتادگی پوست و نشانه های پیری را از صورت و چهره خود حذف کنید.

کاربرد مزوتراپی صورت چیست؟

 1. جوانسازی و احیای مجدد پوست
 2. روشن شدن پوست
 3.  از بین رفتن یا کم شدن چربی‌های اضافی و درمان سلولیت
 4. جوان‌سازی پوست و رفع چین و چروک‌ها و خطوط صورت
 5. موجب سفت شدن پوست صورت
 6. از بین بردن لکه‌های تیره ی پوست
 7. بهبود و یا درمان آلوپسی
 8. آبرسانی و بهبود خشکی پوست و لب

در این روش دارو ها و مواد مورد نیاز پوست مانند آنزیم ها، ویتامین ها و هورمون ها را به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق می کنند . به همین دلیل اثر گذاری بیش تر و ماندگار تری نسبت به سایر روش ها دارد.

مزوتراپی صورت مناسب چه کسانی می باشد ؟

شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند. در ادامه به شما می گوییم که چه کسانی کاندید مناسبی برای این روش هستند.

 1. افرادی که پوستشان دچار سوختگی شده است.
 2. افرادی که به بیماری ملازما ابتلا دارند.
 3. کسانی که خال های زیادی روی پوستشان دارند.
 4. کسانی که پوستشان آفتاب سوخته شده است.

در مزوتراپی داروهایی را که تزریق می کنیم  به صورت موضعی اثر خود را اعمال می کنند بنابراین تاثیرگذاری بالا در مزوتراپی صورت باعث شده است روز به روز طرفداران این روش افزایش پیدا کند.

قبل از مزوتراپی صورت چه آمادگی لازم است ؟

قبل از انجام مزوتراپی صورت باید به پزشک خود مراجعه کنید و راهنمایی های لازم را از او بگیرید.

از یک هفته قبل از شروع دمزو صورت نباید از داروهای ضد التهاب مانند آسپرین استفاده کنید. این داروهای ضد درد و التهاب باعث می شوند خطر التهاب در زمان درمان با مزوتراپی افزایش پیدا کند.

مراقبت بعد از مزوتراپی صورت

 1. بعد از مزو کردن صورت برای مدتی نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.
 2. مدتی بعد از انجام مزوتراپی برای برنزه شدن اقدام نکنید.
 3. فعالیت های سنگین که باعث تعریق می شوند را انجام ندهید .
 4. بعد از تزریق برای اینکه ورم صورت تان زودتر بهبود پیدا کند از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 5. داروهایی که پزشک تجویز می کند را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 6. جلسات مزو کردن صورت را طبق برنامه و به موقع انجام دهید.

سوزن می تواند به صورت زاویه دار وارد پوست شود و در هر تزریق امکان دارد قطره کوچکی از مواد وارد پوست شما شود. سوزن تزریق کوتاه و ظریف می باشد و برای انجام تزریق های پشت سر هم آن را به یک دستگاه مخصوص وصل می کنند. برای اینکه درمان لک صورت با مزوتراپی تاثیر واقعی خود را بگذارد باید طی چند جلسه انجام شود.

مزو صورت بعد از چند جلسه جواب میدهد ؟

تعداد جلساتی که برای درمان لک صورت لازم است از فردی به فرد دیگر فرق می کند. بستگی به شرایط پوست و میزان آسیب دیدگی آن دارد. برای انجام جوانسازی کامل صورت حداقل به ۴ جلسه نیاز می باشد.

این جلسات باید با فاصله دو تا سه هفتگی انجام شوند. برای گرفتن نتیجه بهتر بعد از پایان جلسه از در وعده غذایی خود از خوراکی های کم چرب استفاده کنید. همچنین مصرف نوشیدنی زیاد کمک می کند تا سموم بدن شما دفع شود.

در مزو صورت روند بهبودی چگونه است ؟

مزو کردن صورت برای لک یک روش غیر تهاجمی می باشد. به همین دلیل بعد از آن نیاز به استراحت خاصی ندارید و می توانید بلافاصله به انجام کارهای روزانه خود بپردازید. ممکن است در بعضی از افراد شاهد تورم و درد باشیم که با یک روز مرخصی و استراحت برطرف می شود.

مزایای مزوتراپی صورت

مزوتراپی روش بسیار سودمندی می باشد که باعث می شوند روند پیری به تعویق بیفتد. در ادامه تعدادی از مزایای مزو کردن صورت را عنوان می کنیم:

در مزو کردن صورت ، پوست آبرسانی می شود به همین دلیل یک روش ایده آل برای ترمیم و جوانسازی پوست های خشک می باشد. با استفاده از روش مزو صورت رطوبت پوست از بین نمی رود و چین و چروک روی پوست ایجاد نمی شود.

 1. باعث شفاف و روشن شدن پوست می شود.
 2. می تواند تعداد زیادی از مشکلات پوستی را به صورت همزمان از بین ببرد.
 3. بعد از درمان نیازی به بستری شدن نمی باشد و می توانید به فعالیت روزانه خود برسید تنها با چند کم باید از پوست خود مراقبت کنید.
 4. مقرون به صرفه می باشد.
 5. مزوتراپی کاربردهای گوناگونی دارد مانند مزوتراپی مو و مزوتراپی لاغری

عوارض احتمالی مزوتراپی صورت

چناچه شما این عمل را در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید، به هیچ عنوان نباید نگران عوارض احتمالی مزوتراپی خود باشید، زیرا که کادر مجرب کلینیک تمام عوارض احتمالی مزوتراپی را پیش بینی کرده و در صورت بروز ۱ درصد عوارض آن به شما اطلاع میدهند و راه های رفع آن را به شما می گویند.

درد خفیف در محل تحت درمان

ممکن است بعد از مزوتراپی درد خفیفی در محل تحت درمان مشاهده کنید. این درد بعد از چند ساعت و نهایت بعد از یک روز به ظور کامل از بین می رود.

بروز حساسیت و خارش

هر انسانی ممکن است به یک سری از مواد طبیع و غیر طبیعی حساسیت داشته باشد. گاهی ممکن است با خوردن یک گوجه دچار خارش و حساست شوید. مواد مزوتراپی هم ممکن اس در برخی ائقات موجب بروز حساسیت و خارش در شما شود.

تورم و التهاب

در صورتی که شما پوست حساسی داشته باشید تا ۲۴ ساغت بعد از انجام مزوتراپی امکان بروز تورم و التهاب وجود دارد. که به هیچ عنوان نباید نگران آن باشید چون با استفاده از کرم های ترمیم کننده که پزشک برای شما تجویز میکند بعد از ۱ روز به طور کامل محو میشود.

عفونت

در صورتی که از سوزن هایی که ضدعفونی نشده اند برای مزوتراپی صورتتان استفاده کنید ممکن است دچار عفونت شوید! ولی اگر شما در کلینیک های دارای مجوز و مراکز معتبر مزوتراپی انجام دهید به هیچ عنوان با این مشکل روبه رو نخواهید شد.

 

مزو صورت چه نتیجه ای به همراه دارد ؟

یکی از بهترین روش هایی که برای جوانسازی و ترمیم آسیب های پوستی استفاده می شود مزوتراپی صورت می باشد. این روش قابلیت آن  را دارد که بر اساس نوع پوستی که قرار است تحت درمان باشد تنظیم شود.

افراد جوانی که تمایل دارند رنگ پوست خود را تقویت کنند می توانند از روش مزو استفاده کنند. مواد مغذی که در این روش به پوست تزریق می شوند در دراز مدت باعث سلامت پوست و تثبیت رنگ آن می شوند.

ماندگاری مزوتراپی صورت چقدر است ؟

ماندگاری مزوتراپی صورت بالا می باشد و تنها ممکن است سالی یک بار بخواهید برای ثبات اثر آن اقدام کنید. برای اینکه تاثیر این روش ماندگار باشد لازم است نکات زیر را رعایت کنید.

 1. جلسات مزو را کامل و طبق برنامه شرکت کنید.
 2. مراقبت های بعد از آن را با دقت انجام دهید.
 3. برای این کار نزد پزشک متخصص و کلینیک زیبایی معتبر بروید.

مدت اثر مزوتراپی صورت

مدت اثر مزو صورت صورت از ۶ الی ۱۲ ماه می باشد اما باید توجه داشته باشید عواملی مانند : انتخاب مواد مزو صورت ، تعداد جلسات درمانی و … در دریافت نتیجه و مدت اثر گذاری بسیار موثر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 1 =